lag
04 خرداد 1402 - 11:35

افتتاح نخستین مجموعه تخصصی ویژه دختران در گناباد

مجموعه شهردخت اولین مجموعه تخصصی ویژه دختران به منظور غنی سازی اوقات فراغت سالم برای دختران گنابادی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه مجموعه شهردخت اولین مجموعه تخصصی ویژه دختران در شهرستان گناباد اظهارداشت:مهارت با هم زندگی کردن چه شغلی و چه زناشویی باید آموزش داده شود و مبتنی بر اعتقادات دراین حوزه‌ها کار کنیم.

وی افزود: هر تصمیمی بر مبنای ارزش ها پایه گذاری شود آن اتفاق پایدار خواهد بود ؛در محیط اعتقادات خانواده مصون می‌شود و ارتباط خوبی خواهیم داشت و تحت تاثیر فضای مسموم بیرون قرار نخواهیم گرفت.

استاندار خراسان رضوی گفت: مجموعه شهردخت گناباد در محل مجموعه فرهنگی شهرستان گناباد شامل بخش های حسینیه هنر ، کافه جوانان، دارالقرآن و بخش های فرهنگی دیگر ویژه دختران احداث شده است.

گفتنی است؛ مجموعه شهردخت اولین مجموعه تخصصی ویژه دختران است که توسط بخش خصوصی و همکاری نهادهای دولتی طی یک سال اخیر راه اندازی شده است شهردخت در دو طبقه برای تفریح و استراحت دختران دارد. در هر طبقه، خدمات متنوعی مانند استراحتگاه، کافی‌شاپ، سالن آمفی تئاتر و ورزش و گالری عکاسی به علاقه‌مندان خدمات ارائه می‌کنند.

شاید در نگاه اول، شهردخت شبیه بسیاری از مراکز دیگر شهر باشد اما یک تفاوت عمده دارد، آن‌ هم اینکه دختران آزادانه و بدون داشتن حجاب هم می‌توانند در شهردخت حضور داشته باشند؛ البته اغلب دخترانی که پایشان به این مجموعه باز شده همه جزء طرفداران پر و پا قرص کافه شهردخت هستند؛ کافه‌ای که با تمام کافه‌های شهر یک تفاوت بزرگ دارد، آن هم اینکه همه مشتریان و کارمندان آن دختر هستند و نیازی به رعایت حجاب نیست؛ به همین دلیل اینجا جای امنی برای دیدارها و قرارهای دخترانه است.

غنی سازی اوقات فراغت، ارتقاء سبک زندگی اسلامی ایرانی، ارتقای مهارت های زندگی، بهبود خلاقیت و نوآوری دختران از محور های راه اندازی این مجموعه است.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237532